| Barge Name | FMT 6006 |
| Barge Type | |
| Length | 300 ' 0 " |
| Width | 54 ' 0 " |
| Height | 9 ' 0 " |
| Capacity | |
| Capacity UOM | |
| Tank Arrangement | |
| Number of Tanks | |
| Deadweight Tons | 0 |
| Tank Material | |
| Bow/Stern Type | SR |
| Hull Type/Class | \ |
| Tow Configuration | |
| Date Built | |
| Builder | |
| Former Name | |
| Home Port | |
| COI Expiration Date | |
| CFR Expiration Date | |
| Draft | Tons |